YKS ertelendi, YKS ne zaman yapılacak?

YKS ertelendi, YKS ne zaman yapılacak?

Koronavirüs’ün etkisi tüm alanlara yansıdığı gibi eğitim sektörüne de yansıdı ve bunun son örneği YKS ertelendi haberi oldu. Haber, Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından duyuruldu. Buna göre üniversite öğrencileri için uzaktan eğitim süresi uzatılacak ve yaz döneminde telafi dersler yapılacak. Buna ek olarak ulusal sınavlar da ertelenecek. Ertelenmeden en fazla etkilenen kesim ise sayıları milyonları bulan Yükseköğrenim Kurumu Sınavları (YKS) oldu. Buna göre YKS, Haziran’a kadar ertelenecek.

YKS Ertelendi, Haziran’da Yapılacak

YKS ertelendi. Prof. Saraç’ın açıklamalarına göre eğer bundan sonra her şey yolunda giderse, sınavın 20-21 Haziran’da yapılacağı açıklandı. Tabii ki bu durum Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki toplantılarda da konuşulacak ve karar verilirse buna göre ertelenme olabilir. Ama erteleme olmaz ve her şey beklendiği gibi devam ederse, sınav Haziran 21 ile 22’de yapılacak.

Daha önce 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan YKS sınavı ertelendi ve 1 ay ötelenmiş oldu. Yekta Saraç aynı zamanda, konuların YÖK tarafından daha sonra müfredata göre belirleneceğini ve gerekirse tüm konuların eklenmeyebileceğini aktardı. YKS ertelendi ama bunu çok da hafife alıp rehavete kapılmamak gerekir. Dersleri bu süreçte çok daha fazla çalışmanız gerekir. Çünkü rakipleriniz bu fırsatı çok iyi değerlendireceklerdir. Ve çok daha fazla çalışacaklardır. Unutmayın YKS ertelendi mi sorusunu cevabı evet ama çalışmak ertelendi mi? Hayır!

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
20
ADET SORU
776
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER