Matematik Nasıl Çalışmalıyım?

Matematik dersine nasıl çalışır?

Matematik Nasıl Çalışmalıyım?

Matematik dersi, en çok korkulan ama aslında korkusu yersiz derslerden biridir. Aslında oldukça eğlenceli ve zeka geliştirici yanının olmasından dolayı öğrencilerin en çok tercih ettiği ders olması gerekirken, öğrencilerin en çok korktuğu ders olmasında, zekayı kullanma gerekliliği ve formüllerin kullanımını gerektirmesi etkili olmuştur. Çünkü, öğrencilerin çok büyük kısmı, zekalarını kullanmak yerine, basite kaçmayı daha makul görür. Bu da “Sözel bölüm ile eşit ağırlık bölümü arasında kaldım, ne yapmalıyım?” sorusunu soran kişiler tarafından daha fazla dillendirilmektedir. Aslında Matematik dersinin diğer derslerden mantık olarak farkı yok ve Matematik zor mu diye soracaksanız, görece olarak asla!

Peki “Nasıl Matematik çalışırım?” diye soracak olursanız; öncelikle bilinçaltınızdaki Matematik yapamıyorum sorusunu bir köşeye atın. Evet! Matematik yapabiliyorum diye de düşünmenize ilk etapta mecbursunuz diye bir şey de demiyoruz. Ancak, koşullandırmaları bir köşeye bırakarak, önce basit hem de çok basit bir Matematik kaynağı edinin. Bu kaynak, çözümlü basit Matematik kitabı da olabilir ve hatta bunu daha fazla öneriyoruz. Burada çok basit soruları görüp çözerek, aslında bu dersin ne kadar zevkli olduğunu göreceksiniz. Ve ardından zaten arkası gelecek ve biraz daha zor bir kaynak almanın gerektiğini, siz kendiniz söyleyeceksiniz.

Bol bol soru çözerek ve bir anda zor matematik soruları tercih etmekten sakınarak, bu dersi bir eğlenceye dönüştürmeyi ve diğer dersler gibi sıradanlaştırmayı başarabilirsiniz.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
20
ADET SORU
776
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER