KYK Başvuruları Nasıl Yapılır?

KYK Başvuruları Nasıl Yapılır?

Üniversite öğrencileri için KYK başvurusu nasıl yapılır sorusu, her yıl öğrencilerin ellerini kollarını bağlayan ve iki ayağını bir pabuca koyan bir sorunsal haline geldi. Biz de bu yazımızda konuyu çok da uzatmadan, KYK başvurusu ne zaman, KYK başvuru adımları, KYK başvuruları ne zaman yapılır, KYK başvuru şartları neler, KYK için ne yapılmalı, KYK başvurusu için nereye başvurmam gerekir gibi onca soruya cevap vermeye hemen geçelim.

Öncelikle belirtmek gerekir ki artık e-devlet üzerinden KYK başvurusu yapmak, mümkün hale geldi. Bu yüzden bunun için herhangi bir kamu kurum veya kuruluşa ya da üniversite öğrenci işleri gibi departmanlara gitmeniz gerekmeyecek, doğrudan e-devlet üzerinden KYK yapabileceksiniz.

e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra, artık buradaki kısımda, boş olan yerleri doldurmanız gerekir. Bu kısımları doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra, Ziraat Bankası ürün başvurusu kısmını da tamamlayarak, başvurunuzu yapabilirsiniz. KYK başvuru tarihleri ne zaman diye soracak olursanız; bunun için Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi web sitesi üzerinden ya da ilgili üniversitenin duyurular kısmından sürekli takipte kalarak, en doğru bilgiyi alabilirsiniz. http://yurtkur.gsb.gov.tr/default.aspx resmi web sitesini bu süreçte kullanabilir ve en doğru bilgileri ve tarih açıklamaları ile birlikte tüm duyuruları buradan takip edebilirsiniz. Belirlenen süre içerisinde, dilerseniz KYK burs başvurusu, ya da yurt başvurusu gibi başvuruları yapabilirsiniz. Linki tıklayarak mevcut duyuruları takip ediniz.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

03 Mart 2018

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
20
ADET SORU
776
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
SIKÇA SORULAN SORULAR
KATEGORİLER